خواص بالنگ در طب ایرانی

خواص بالنگ در طب ایرانی

اترج یا ترنج یا بالنگ میوه ای با ویتامین سی بسیار زیاد است که در طب سنتی ایران از خواص آن کم گفته نشده🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
مربای قشر بالنگ را در منزل تهیه کنید و هم از عطر و بویی که در منزل می پیچد لذت ببرید و هم دارویی قوی برای بیماریهای اعصاب ، معده و قلب مهیا سازید. این مربا را می توانید با عسل یا شکر تهیه کنید و برای درمان بیماریهای گوارشی مانند نفخ، ریفلاکس، اسهال و استفراغ و حتی یبوست استفاده کنید. این میوه زایل کننده غم و از بین برنده عطش و افزاینده اشتها در کودکان و جوانان است.

همچنین مقوی قلب و افزاینده میل جنسی است.

 

دکتر محبوبه ابریشم کار - متخصص طب سنتی
دکتر محبوبه ابریشم کار

سردرد و سرگیجه ای که در گرسنگی رخ می دهد با شربت ترنج درمان می شود و اگر کل میوه را در سرکه بپزید و روی محل نقرس قرار دهید درد را از بین می برد. این میوه در مناطق گرم و مرطوب می روید و بوئیدن آن مفرح است و برای مقابله با هوای آلوده بسیار با ارزش است. برای بیماران اعصاب و روان، آب آن را به همراه کمی شکر در غذا بریزید ولی مراقب طعم ترش باشید که برای بیماران اعصاب مضر است. گلهای بالنگ بزرگتر و بسیار خوشبوتر از بهار نارنج است و می توانید آنها را دم کنید.

دکتر محبوبه ابریشم کار
دکتر محبوبه ابریشم کار – متخصص طب سنتی ایران

تاثیر ترنج در مطالعات بالینی بر افزایش ترشح انسولین و کاهش قند خون مورد کارآزمایی بالینی قرار گرفته است و همچنین اثرات ضد سرطان و ترمیم کننده زخم و کاهنده چربی خون نیز مطالعه شده است. برگهای این گیاه فیتواستروژن است و در زنان منوپوز مورد مطالعه قرار گرفته است و می تواند یک منبع خوب استروژن باشد. اما اگر اترج ندارید بدل آن نارنج و لیموست و می توانید از خواص آنها بجای اترج گرانقدر، بهره ببرید.

دکتر محبوبه ابریشم کار (متخصص طب ایرانی)

 

برای حفظ سلامتی خود و دیگران ماسک بزنیم
برای حفظ سلامتی خود و دیگران ماسک بزنیم
محبوبه ابریشم کار

 

 

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.